Přebalit, nakojit a vyhrát – Rafiki Water Boulder Games – nic pro suchary

Pátý ročník WBG je za námi. I když nám málem vypálili rybník, když nám v červnu vypustili vodu z nádrže, voda naštěstí dotekla, lidi dotekli a akci s rekordní účastí tak nic nebránilo.

Nejdřív děti a ženy, až potom muži.

Dětské závody proběhly v dětském tempu, tedy šíleném, dětem narozdíl od neubývající energie chybí pud sebezáchovy, takže z topu stěny neslézají, ale skáčou. Během chvíle tak odlezly všechny čtyři věkové kategorie a na řadě byl hlavní bod programu.


Kategorie s občankou – do hlavního závodu se letos přihlásilo celých 72 kusů borců a borkyň. Od školáků, přes lezeckou špičku až po rekreační stěnkaře.

V dámské soupisce nechyběla Domča Dupalová, která si už potřetí vydupala zlato, na loňském ročníku chyběla, protože si zrovna odskočila k porodu, letos si zařídila hlídání a předvedla všem, že jí mateřství prospívá. Místo druhé vybojovala Áďa Bajerová, která za Domču zaskočila vítězství loni, a pro třetí místo si vyběhla opět Hanka Štorkánová – holka z plakátu.Perličkou závodů se stala bývalá bouldrová mistryně ČR Karin Řeháková, která obsadila místo páté, šest týdnů po porodu.

Chlapci zavlhli.

Chlapům mateřská bojovnost chybí, ale kompenzují ji testosteronem, v lítém kvalifikačním souboji střídavě na suchých a mokrých chytech, podle toho, na koho zrovna vyšel mrak, se do finálového pavouka probojovalo 32 borců, z nich nejlepší tak ke konci závodu nalezli něco okolo 90 metrů, to je buď solidní vícedýlka nebo běžná cesta v Labáku. První místo urval Martin Dvorský, v obležení bratrů Jiřího a Matouše Bradáčů na druhém a třetím.Počasí na houpačce střídavě slunilo i kropilo závodníky a diváky a zatímco lezci vybíhali vertikálně po stěně, nám zpříjemňovalo odpoledne vyhazováním elektriky střídavě na stěně a u zvukaře, a dopřávalo nám tak dostatek horizontálního pohybu.

Jediní, koho se počasí nijak nedotýkalo, byly děti, které byly mokré už od rána, protože strávily víc času ve vodě než na souši.

Neodmyslitelná soutěž ve skocích do vody byla esteticky vytříbená a profesionální, což značně zklamalo publikum, těšící se na Olinova tradiční záda z devíti nebo aspoň placák na břicho.

Pánská sekce závodů skončila až na reflektory ozářené stěně uprostřed temna noci a kouřící hladiny vody, která v tu chvíli měla asi o deset stupňů víc než vzduch. Lukáš Bíba navrhl lezení bez plavek, poté ovšem uznal, že je mu až moc viditelná zima.

After party byla jen pro nejodolnější, takže zatímco většina závodníků si zalezla do péřových spacáků, my jsme oslavovali, že jsme přežili další ročník ve zdraví.

Akce mohla z fleku konkurovat Psicobloc competition, snad si nás konečně všimne i král DWS Chris Sharma a příští rok třeba dorazí taky. Děkujeme všem co dorazili, všem partnerům a sponzorům, bez kterých bychom nebyli. A zase za rok!

Komplet fotogalerie 

Video od Matěje Pohorského 

Oficiální video Rafiki WBG 2019

Komplet výsledky (zvětší se po rozkliknutí)

    

Napsat komentář

Jméno *
Email *
Webová stránka