Autocolor Boulder Games poprvé pod holým nebem!

V pátek 26. dubna proběhly ve Velkém Meziříčí první závody v lezení (boulderingu) pod širým nebem. Závodu se zúčastnilo celkem 27 dětí v 5 kategoriích. Počasí nám přálo a jsme pyšní i na hojnou účast z řad diváků. Mile nás především překvapila návštěva seniorů ze sousedního domova důchodců, kteří žasli nad výkony všech děti.

Za zmínku stojí, že nejmladší závodnicí byla Kamila Zejdová, které se v jejích 4 letech podařilo získat 1 TOP a 3 ZÓNY! A právě na Kamilce můžeme vidět, že nejde o umístění, ale především o závodní zkušenost, atmosféru a emoce.

Závody v boulderingu probíhaly stylem „na flash“, což znamená, že závodníci si sami organizovali kdy a jakou cestu polezou. Připravili jsem celkem 16 tzv. cest v různé obtížnosti. Od jednoduchých, které vyleze i úplný začátečník po problémy, se kterými si lámali hlavu a svaly i ti, kteří se tomuto nádhernému sportu věnují několik let.

Konečné pořadí dopadlo takto:

Ročníky 2012 a mladší:

 1. Erik Fialka
 2. Klárka Sedláková
 3. Simonka Zejdová

Ročníky 2010 a 2011:

 1. Saša Salašová
 2. Adam Novotný
 3. Anička Krejčí

Ročníky 2008 a 2009:

 1. Honzík Sedlák
 2. Matyáš Fialka
 3. Štěpán Fic

Ročníky 2006 a 2007:

 1. Marek Šoukal
 2. Tereza Martincová
 3. Martin Vejrosta

Ročníky 2004 a 2005:

 1. Ema Valová
 2. Barbora Sedláková
 3. Jan Michal

Na pořadí v žebříčku Boulder Games Ligy se můžete podívat zde.

Po závodě si děti mohly už tradičně vychutnat sladkou buchtu, při které většina zapomene na drobné nezdary. Děkujeme všem dětem za účast, rodičům a divákům za podporu, sportovnímu centru Happy squash club za zázemí a těšíme na další akci!

Víc fotek najdete na facebooku Boulder Games.

Napsat komentář

Jméno *
Email *
Webová stránka