Uzavření lezecké stěny

Vážení rodiče a příznivci lezení,

od dnešního dne je lezecká stěna Lezu v Mezu uzavřená, protože neexistuje žádný způsob, jak získat povolení k provozu. Budova je určena k lehkému průmyslu a v textové části územního plánu je napsáno, že je nepřípustné zde provozovat tělovýchovu a sport. Jediné řešení je podání námitky k návrhu územního plánu, kterou může nebo nemusí město akceptovat, celý proces je však běh na dlouhou trať a nepovažuji za pravděpodobné, že se to podaří letos.

Co dál?

Tento týden budeme na stěně k dispozici vždy od 15:00 do 18:00, abychom Vám vrátili peníze nebo se individuálně dohodli na trénincích v Brně, které by začaly od 11. března. Pro malé děti, které si chodily na stěnu spíše zablbnout a prostě se jen hýbat, mohu nabídnout, že bychom toto mohli dělat v některé z tělocvičen.

Jak k situaci došlo?

Od jara 2017 jsem věděl, že není možné dále provozovat stěnu na Charitě. Intenzivně jsme hledali nové prostory, protože k 31.10.2017 nám měla vypršet podnájemní smlouva. Když jsem objevil současné místo, fakticky naprosto ideální k našem záměru, s nadšením jsem se do všeho pustil. Radost se však vzápětí pokazila, protože jsme zjistili, že budova je určena pouze k průmyslu a skladování. Stál jsem před rozhodnutím buď vše skončit nebo pokračovat a doufat, že se co nejdříve podaří změnit územní plán, následně zažádat o stavební povolení, vyřešit změnu užívání a vše řádně zkolaudovat. Přiznávám, že jsem byl dětinsky naivní a vůbec jsem si neuvědomoval, jak zdlouhavý a náročný je to proces. Vedle mě v tu chvíli stálo téměř sto dětí, které chtěly sportovat. Rozhodl jsem se v zájmu dětí pokračovat.

Dnes o rok a půl později je situace prakticky stejná. Změna územního plánu se může odehrát za půl roku, ale klidně i za pět let. Nikdo neví, nikdo vám nedá žádnou záruku. Nemůžeme dál riskovat případné zranění či pokuty.

Jiné prostory hledáme prakticky kontinuálně už 2 roky, ale buď jsou pro nás nevyhovující, drahé nebo jsou opět v průmyslové zóně.

Je mi to nesmírně líto, že provoz musíme přerušit, do Lezu v Mezu jsme investovali spoustu času i peněz, ale nelituji ani jedné minuty, které jsme s dětmi sportovali, byl to nejužitečněji strávený čas v mém životě.

Jakmile budu mít nové informace nebo řešení, ihned se vám ozvu. Na telefonu 776 198 599 jsem k dispozici kdykoliv, osobně pak tento týden na stěně mezi 15:00 – 18:00.

Velmi si vážíme vaší přízně a děkujeme za podporu, kterou nám vyjadřujete. Zatím nic nevzdáváme a prosím všechny, aby neobraceli svoje rozhořčení proti komukoliv z úřadů, jsou v tom opravdu nevinně, je to zkrátka zákon.

Za tým Lezu v Mezu Milan Salaš