První Lezevec v roce 2019

 

První akcí v roce 2019 byl Lezevec. Připravili jsme pro nejmenší děti deset stanovišť, na kterých měly splnit různé úkoly. Na prvním měly za úkol naučit se dva uzly, na druhém poznávaly různé horolezecké vybavení, ale třetí stanoviště už byl pořádný adrenalin. Děti jsme oblékli do sedacího úvazku, přivázali k lanu, pak děti vylezly na vrcholek věže, skočily dolů a parádně se zhouply. Nejdřív strach v očích, potom neskutečná radost.

Na pozici číslo 4 byl provazový žebřík a vylézt až na vrchol nebylo vůbec snadné, ale děti byly moc šikovné a zvládly to! Pětka byla gymnastika. Kotoul, kladina a přeskok bedny sice nejsou úplně lezecké prvky, ale ke zdravému vývoji dítěte jsou jistě potřeba. Šestka označovala zavěšenou kládu a děti se musely dostat na druhou stranu bez doteku země.
U sedmičky jsme nachystali takzvané manévry, dvě vodorovná lana nad sebou, které slouží jako primitivní most přes rozbouřenou řeku. U osmičky děti čekalo opravdové lezení, jednoduchá závodní cesta s označeným začátkem a koncem. Na deváté pozici děti čekal další skok! Nejprve si opět oblékly sedací úvazek, připnuli jsme je k lanu, pak vylezly až ke stropu a skočily dolů!
Největší úspěch však sklidila desítka, kterou jsme nazvali Skok do neznáma. Děti vylezly na plošinu, odkud mohly skočit do měkké duchny a nekonečněkrát opakovat.
Na závěr jsme dětem předali účastnické listy, pamlsky od POEXu a velký potlesk!
Další Lezevec je naplánovaný na 22.3.2019 v 16:00 hod. a Sally opět pro děti vymyslí zajímavé úkoly.

Napsat komentář

Jméno *
Email *
Webová stránka