BBG ukončily závodní rok 2018 v Lezu v Mezu

Autocolor Big Boulder Games tu byly, jsou a budou hlavně pro děti a tímto chceme poděkovat všem, kteří se na této akci podíleli jako organizátoři, závodníci, sponzoři nebo diváci! Letos se v kvalifikaci sešlo 29 dospělých a 29 dětí a celou sobotu všichni soupeřili o to, kdo se večer dostane do finále. Pro dospělé to byly závody pohody a kvalitního tréninku a my měli obrovskou radost, že svoji účast vnímají i jako podporu našemu lezeckému oddílu, který má aktuálně 119 dětí, které pravidelně trénují a tyto závody jsou pro ně jedním z vrcholů celoročního tréninku, protože ve večerním finále závodí spolu s dospělými, což vytváří fantastickou závodní atmosféru!

Rodiče dětí často poprvé vidí špičkové lezce na vlastní oči a teprve po této zkušenosti si plně uvědomují, o čem bouldering a sportovní lezení je a opravdově pak docení to, o co se jejich ratolesti snaží a čím jim tento sport učaroval. Tvrdým tréninkem, prací s vlastní vahou těla, motivací a překonáváním strachu se z dětí stávají sebevědomé a odolné bytosti, které na vlastní zkušenosti pochopili, že spadnout znamená vstát a zkusit to znovu, a že toto pravidlo lze aplikovat kdykoliv a kdekoliv.

Slzy radosti, únavy i zklamání nebylo vidět jen v očích dětí, ale i rodičů a ostřílených lezců, kteří si při pohledu na soutěžící děti vzpomněli na vlastní začátky a strachy, které museli překonávat, a které dodnes překonávají nejen na skalách a zocelují tak svoje tělo i mysl. Ještě jednou děkujeme všem, kteří podporují horolezecký oddíl Lezu v Mezu a držte nám palce, abychom mohli ve všem bez přerušení pokračovat navzdory překážkám, které se objevily. Učíme děti se nevzdávat a hrát férovou hru, buďme jim i my dospělí skutečným příkladem!

Partneři závodu:

Autocolor Šoukal s.r.o., Rock Point a.s., Rafiki, GEOHUNTER s.r.o., KAME-VM s.r.o., anetvm s.r.o., Výtahy, s.r.o., Kabelové bubny a bedny, s.r.o., XART s.r.o., GREP design s.r.o., Velkomeziříčsko, ZaostřenoVM

Speciální poděkování patří všem, kteří se na akci podíleli jako dobrovolníci.

Kompletní fotogalerii najdete na facebooku Autocolor Boulder Games.

Výsledky:

Napsat komentář

Jméno *
Email *
Webová stránka