Autocolor Boulder Games Liga Vol.7 a Lezevec

V pátek 2. listopadu se na lezecké stěně LEZU V MEZU konaly letošní předposlední závody pro děti. Závodů se zúčastnilo 29 dětí a jako obvykle se během hodiny a půl pokoušely vylézt co nejvíce cest, které připravil Milan Salaš. Od těch úplně nejjednodušších cest pro malé caparty až po cesty, které by daly zabrat i zkušeným lezcům, se všechny děti s obrovským nasazením zapojily do soutěžení a za skvělé podpory rodičů to byl pro všechny skvělý sportovní zážitek.

Výsledky:

Ročníky 2011 a mladší

 1. Albert Šmarda
 2. Martin Drápela
 3. Erik Fialka

Ročníky 2009 a 2010

 1. Valentina Drápelová
 2. Matyáš Fialka
 3. Alexandra Salašová

Valentina a Matyáš měli po sčítání úplně stejný počet bodů a proto jsme pro ně vymysleli rozstřel ve visu na liště, kde o 10 vteřin porazila Valentina Matyáše a tím si vybojovala první místo.

Ročníky 2007 a 2008

 1. Marek Šoukal
 2. Marek Sedlák
 3. Tereza Martincová

Ročníky 2005 a 2006

 1. Barbora Sedláková
 2. Jan Michal
 3. Martin Vejrosta

 
Samotnému závodu předcházel program LEZEVEC, kterého se zúčastnilo 36 dětí. Pro úplně nejmenší děti je nachytáno deset úkolů s lezeckou tématikou, které musí splnit. Jedním z nich je například kladkostroj, kterým se vlastní silou vytáhnou malí horolezci do výšky nebo šikmá stěna a po jejím překonání následuje skok z výšky do lana. Nechybělo také seznámení dětí i rodičů s lezeckým vybavením jako jsou lana, karabiny, friendy, blokanty, vklíněnce nebo gri-gri a instruktáž v podání starších dětí z oddílu, kterým tímto děkujeme za pomoc.

Poslední závod Boulder Games Ligy v roce 2018 bude 1.12. pod názvem Big Boulder Games. Dopoledne čeká kvalifikace děti, odpoledne dospělé a podvečer společné grande finále. Po vyhlášení výsledků samotného závodu BBG uvedeme do síně slávy i vítěze celé Boulder Games Ligy za rok 2018. Průběžné pořadí najdete zde.

O týden nato, v pátek 7.12. přichystáme ještě jednoho Lezevce pro malé děti a možná přijde i Mikuláš 🙂

Napsat komentář

Jméno *
Email *
Webová stránka