Report ze závodů 23.3.2018

V pátek 23.3. se na lezecké stěně Lezu v Mezu konaly závody z celoročního seriálu soutěže Autocolor Boulder Games Liga v boulderingu, což je jedna z nejoblíbenějších lezeckých disciplín. Sportovci musí překonat předem vyznačené cesty různé obtížnosti bez doteku země a na co nejmenší počet pokusů. Závodilo se ve 4 dětských a dvou dospělých kategoriích. Ve stejný den se také konalo vyhlášení ankety sportovec města, kde se nominovali Marek Šoukal a Adéla Bajerová, kteří se pravidelně účastní i republikových závodů a tímto jim gratulujeme a doufáme, že to nejen je více motivuje k poctivému tréninku.

V 16:00 odstartoval závod pro děti a v časovém limitu jedné a půl hodiny se pokoušely zdolat 16 cest od té nejlehčí obtížnosti, kterou vyleze i začátečník, až po velmi těžké problémy, které bez několikaletého tréninku nelze překonat. Za pozornost stojí výkon Barbory Sedlákové, která vylezla 14 cest, včetně 2 extrémně těžkých a stala se tak vítězkou kategorie ročníků 2005 – 2006. Zajímavé je, že nejstarší kategorie dětí pomalu zaniká, protože děti raději závodí a lezou s dospělými, kde se Adéla Bajerová umístila na 3. místě.

1. Ema Valová 16/23 12/12

Závodu se celkem zúčastnilo 27 dětí a 17 dospělých. Mezi dospělými kralovali bratři Bradáčové. Matouš se umístil na 3. místě a Jiří závod vyhrál, když jako jediný přelezl všech 16 cest. Mezi ženami se na třetí místě umístila 17letá Jorika Kejnovská, na druhé místo se probojovala již zmiňovaná 14letá Adéla Bajerová a vítězkou se stala Katty Zachrdlová.

3. Jorika Kejnovská

Následují den v sobotu se konala soutěž pro nejmenší děti, tzv. Lezecká přípravka. Děti měly za úkol během dvou hodin překonat 10 překážek, které byly zaměřeny na vytrvalost, soustředění, sílu nebo překonání strachu. Akce se zúčastnilo 48 dětí, což pořadatel malinko zaskočilo, ale také velmi potěšilo, že je o tyto aktivity takový zájem. Vítězi se samozřejmě staly všechny děti a my se těšíme na 20. dubna v 16:00, kdy proběhne další podobná akce, tentokráte v očekávání a připravenosti na 50 dětí.

Vítězům gratulujeme, všem zúčastněným závodníkům, divákům, rodičům a organizátorům děkujeme a těšíme se na další kolo, které proběhne 20. dubna.